آموزش سئو

مقدمه :

سئو چیست ؟ چه اهمیتی برای کسب و کارتان دارد؟

در سالهای اخیر استفاده از اینترنت در بین افراد رشد چشمگیری داشته  و به هیچ عنوان نمی توان ضریب نفوذ اینترنت در جوامع مختلف را نادیده گرفت.

بر اساس گزارش سالیانه پایش جامعه اطلاعاتی بیش از نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی دارند و ضریب نفوذ اینترنت در کشورهای توسعه یافته ۸۰% و در کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته به ترتیب ۴۵ و ۲۰ درصد است.

ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه از این قاعده مستثنا نبوده و نه تنها کاربران اینترنت زیادی دارد بلکه کاربران اینترنت در ایران روز به روز در حال افزایش اند. جستجو(serch) در اینترنت دروازه انجام هر کاری که در فضای آنلاین انجام می دهند است.

اگر افراد به دنبال محصول ، خدمت و یا مکان خاصی هستند ، تحقیقات خود را در وب شروع کرده , جستحو می کنند و به یافته هایشان برای تصمیم گیری استناد می کنند.

با وجود گوشی‌های هوشمند ، تبلت و اینترنت همراه, جستجو در اینترنت دیگر وابسته به زمان و مکان خاصی نیست و افراد همواره می‌توانند در  اینترنت به دنبال آنچه می‌خواهند جستجو کنند.

 اگر صاحب کسب و کاری در فضای آنلاین هستید سوال اصلی این است که :

آیا افراد می توانند شما و کسب و کارتان را در نتایج جستجو پیدا کنند ؟

اگر می خواهید از این موضوع اطمینان حاصل کنید با ما در این دوره آموزشی همراه باشید.

در این دوره آموزشی مروری خواهیم داشت بر:

  •  چگونگی یافتن و تحقیق در مورد کلمات کلیدی
  • چگونگی بهینه سازی صفحه برای کلید واژه مورد نظر
  • اهمیت بک لینک از دیگر سایت ها
  • تاثیر شبکه های اجتماعی

ودر نهایت در مورد تمرکز روی موبایل و سئوی محلی صحبت خواهیم کرد اگر آماده‌اید تا کسب و کارتان را رونق دهید و ترافیک سرشاری را به وب سایت تان روانه کنید با ما همراه باشید.

سئو چیست ؟

 به طور خلاصه سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو فرایند بهبود درون و بیرون وب سایت شما در جهت نمایش هرچه بیشتر وب سایت تان توسط موتورهای جستجو به کاربران و در نهایت دریافت ترافیک بیشتر است.

 ارزش واقعی سئو زمانی مشخص می شود که بدانید ترافیکی که طی این فرآیند به وبسایت شما روانه می‌شود ترافیکی هدفمند بوده و این به معنای دسترسی به تعداد زیادی از افراد است که علاقمند به محصول و یا خدمات شما هستند.

این موضوع با موفقیت و شکست هر کسب و کاری رابطه مستقیم داشته و بسیار بسیار حائز اهمیت است. برای این که بتوانید درک بهتری از این موضوع داشته باشید نگاهی به هدف اصلی موتورهای جستجو می اندازیم.

 تمامی موتورهای جستجو تلاش می کنند تا بهترین و معتبرترین محتوا را بر اساس جستجویی که کاربر انجام می دهد به او نمایش دهند. زمانی که کاربر عبارتی را جستجو می کند موتورهای جستجو  وظیفه دارند تا لیستی از مطالب مرتبط با عبارت جستجو شده توسط کاربر را به او نمایش دهند.

نکته کار اینجاست که موتورهای جستجو تمامی وب سایت هایی را که برای آن عبارت مطالبی نوشته‌اند تجزیه و تحلیل می‌کنند تا در نهایت معتبرترین و بهترین وب سایت ها را به کاربران نمایش دهند.

 موتورهای جستجو می خواهند که بهترین و معتبرترین محتوا را به کاربر نمایش دهند.

 سوال اینجاست که:

  • موتورهای جستجو بر چه اساسی  نتایج را رتبه بندی می کنند؟
  • عوامل تاثیر گذار در نتایج موتورهای جستجو کدام است؟

 به طور کلی این عوامل را می توان به 3 دسته تقسیم بندی کرد:

  • چگونگی نوشته شدن محتوا (نگارش و جامعیت)

موتورهای جستجو تا حد بسیار زیادی قادر به درک ارتباط معنایی و موضوعی بین کلمات و مفاهیم هستند. تمام این موارد در الگوریتم های پیچیده موتورهای جستجو جمع شده اند تا در نهایت موتور جستجو بتواند در کمترین زمان .بهترین نتایج را به کاربر نمایش دهد.

  • شما می توانید با رعایت نکات بسیار ساده ای در هنگام نوشتن محتوا ترافیک بسیار زیادی را به وب سایتتان روانه کنید.
  • کد های استفاده شده در وب سایت

این مورد یکی از موارد بسیار مهمی است که می تواند در نتایج جستجو تاثیر گذار باشد. بگذارید در جایگاه موتورهای جستجو این موضوع را بررسی کنیم.

فرض کنید وب سایتی وجود دارد که به صورت غیر اصولی از جی کوئری در صفحات خود استفاده کرده و همین موضوع موجب شده تا سرعت بارگیری صفحات وب سایت بسیار بسیار کاهش یابد کاربرانی که در نتایج موتورهای جستجو روی لینک های این وب سایت کلیک می کنند با یک وبسایت بسیار کند روبرو می‌شوند که بارگیری صفحات آن بسیار به طول می انجامد.

قطعاً این کاربران منتظر نخوا هند ماند تا صفحات این وب سایت بارگذاری شود و با نارضایتی وب سایت را ترک می کنند و  به دنبال وب سایت های بهتری می گردند که سریعتر بارگذاری می شوند در این زمان است که در جایگاه یک موتور جستجو باید این وب سایت جریمه شود و جایگاهش را به وب سایت بهتری واگذار کند.الگوریتم های پیچیده موتورهای جستجو می توانند  متوجه سرعت پایین وب سایت شده و جایگاهش را در رتبه بندی تغییر دهند.

  • اعتبار محتوا

موتورهای جستجو همواره می خواهد بدانند آیا مطالب وب سایت شما آنقدر معتبر و قابل اطمینان است که آن را به کاربران نشان دهند ؟ موتورهای جستجو این ارزیابی را  به کمک الگوریتم های پیچیده ای که برای آنها تعریف شده انجام می‌دهند اما یکی از راه های معمولی که موتورهای جستجو به کمک آن اعتبار صفحه یا دامنه شما را تعیین می کنند این است که ارزیابی می کنند  سایت های دیگر چه نظری در مورد وب سایت شما دارند.

 این ارزیابی معمولاً با تعداد لینک هایی که در اینترنت به  وب سایت شما داده شده انجام می شود. هر لینک به مطالبتان را می توانید به شکل یک رای  در نظر بگیرید زمانی که وب سایتی به محتوای شما لینک میدهد این به معنای آن است که آن وب سایت به محتوای شما آنقدر اطمینان دارد که حاضر شده دیگران را به آن ارجاع دهد  به نوعی می توان گفت فرستادن ترافیک به سمت وب سایت شما به معنای اطمینان به محتوای آن است و موتورهای جستجو این موضوع را در زمان تجزیه و تحلیل  وب سایت ها و امتیاز دهی برای نمایش در نتایج جستجو در نظر می گیرند.

تاکید بیشتر موتورهای جستجو روی کیفیت لینک ها است. به عنوان مثال یک موتور جستجو به لینکی اطمینان می کند که از یک سایت معتبرو مرتبط باحوزه فعالیت شما آمده باشد نه لینکی که از یک وبسایت نامرتبط با موضوع و محتوای سایت شما آمده باشد.

از دید موتورهای جستجو برخی از لینک ها اعتبار بیشتر و برخی دیگر اعتبار کمتری برای وبسایت ما دارند. درک میزان اهمیت ارتباط و اعتبار لینک ها برای موتورهای جستجو به ما کمک می‌کند تا نمایش بیشتری در موتورهای جستجو داشته باشیم و در نهایت بازدیدکنندگان بیشتری به سایتمان سرازیر شوند.

نتیجه گیری :

الان که پی به ارزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برده ایدو می دانید سئو چیست؟زمان آن رسیده که کسب و کارتان را رونق دهید.توجه داشته باشید اگر دست روی دست بگذارید و هیچ اقدامی نکنید نتیجه ای نخواهید گرفت و کسب و کارتان رو به نابودی خواهد رفت. شما به عنوان مدیر کسب و کارتان باید سئو را در اولویت های اول کسب و کارتان قرار دهید و روی آن سرمایه گذاری کنید.اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید با همین دوره آموزشی شروع کنید و سعی کنید موارد گفته شده در این دوره آموزشی را پیاده سازی کنید.این دوره آموزشی نه تنها به صورت کاملا رایگان ارائه می شود بلکه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که با اجرای نکات آن می توانید ترافیک بسیار زیادی را به وب سایتتان روانه کنید و کسب و کار پر رونق و موفقی داشته باشید.

تمامی حقوق برای همراه آی سی تی محفوظ می باشد.